slide_1.jpg
Drukāt

Grieķu – romiešu cīņas vēsture

Grieķu-romiešu cīņa ir cīkstēšanās stils, kas tiek praktizēts visā pasaulē. Nosaukums "Grieķu-romiešu" tika piemērots šim cīkstēšanās stilam, aizbildinoties, ka tas ir līdzīgs cīkstēšanās stilam no agrāk esošās senās civilizācijas ap Vidusjūru un īpaši senās Grieķijas olimpiskajām spēlēm. Tā tika iekļauta pirmajās mūsdienu Olimpiskās spēlēs 1896. gadā un bija pārstāvēta visās vasaras Olimpiskās spēlēs kopš 1908.gada.

Cīņas gaita: divi cīkstoņi tiekas divos trīs minūšu laika posmos, kurus var pārtraukt ātrāk, ja ir panākta uzvara. Par uzvarētāju tiek atzīts sportists, kurš pretinieku ir piespiedis pie paklāja uz abām “lāpstiņām” vai arī ieguvis vairāk punktu, nekā pretinieks (punkti tiek piešķirti par veiksmīgi lietotiem tehniskiem paņēmieniem). Šajā cīņas stilā aizliedz satvert pretinieku zemāk par jostasvietu. Šis ierobežojums dod iespēju veikt lielas amplitūdas paņēmienus (metienus) izvairoties no paklupieniem, piecirtieniem vai kājas satveršanas no pretinieka puses. Rokas vilkšanai un satveršanai, klinča satvērienam un galvas satvērienam ir liela nozīme grieķu-romiešu cīņā, bet īpaši pazīstams šis sporta veids ir ar metienu, pazīstamu, kā metiens "atliecoties" (suplex angl.val).

Grieķu-romiešu cīņa ir olimpiskais sporta veids, kurā cīkstoņus dala svara kategorijās. Sacensību formula ir tāda: pirmajā dienā sacensību dalībnieki sabrauc uz sacensību vietu, kur viņiem notiek pēdējā reģistrācija sacensībām, medicīniskā kontrole un svēršana, kuras laikā sportists veic arī kārtas numura izlozi (lozēšana); otra diena ir sacensību diena (vienā svaru kategorijā sacensības ilgst tikai vienu dienu).

Latvijas Cīņas federācija dibināta 1998.g.

Latvijā grieķu-romiešu cīņas sporta sekcijas, sporta skolas un sporta klubi ir pārstāvēti sekojošās pilsētās: Liepājā, Saldū, Rīgā, Rēzeknē, Balvos, Daugavpilī, Ādažos un Vangažos.

Latvijas cīņas federācijas tīmekļa vietne: www.wrestling.lv

Starptautiskās federācijas tīmekļa vietne: www.unitedworldwrestling.org

Eiropas federācijas tīmekļa vietne: www.uww-eu.org

Kontakti

Juridiskā adrese: Gaujas iela 30, Ādaži,
Ādažu novads, LV-2164
 
Sporta skolas direktore                
Dagnija Puķīte                  
Tālr. 27746508            
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Sporta skolas direktores vietniece    
Ieva Bērziņa       
Tālr. 27746508                
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Sporta skolas lietvedības sekretāre
Kristīne Ludiņa
Tālr. 27746508                
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apmeklējumu laiki:

Pieteikties apmeklējumam pa tālruni 27746508 (darba dienās)

Nodarbības visiem sporta veidiem notiek Ādažu sporta centrā.

 

 

 

 

Sporta skolas administrācija nenes atbildību par sociālajos tīklos publicētās informācijas patiesumu, kura saistīta ar mūsu skolas izglītojamo sacensību rezultātu publicēšanu un foto izmantošanu. Uzņemamies pilnu atbildību tikai par mūsu oficiālās mājas lapas www.pbjss.lv un www.adazi.lv  publicēto informāciju, sacensību rezultātiem un ievietotajiem fotoattēliem. Paziņojam, ka sporta skolai nav sava profila mājas lapā www.facebook.com